STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA REALIZUJE ZADANIE PUBLICZNE PN. „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W SUBREGIONIE PŁOCKIM – EDYCJA 2”
Zadanie będzie polegało w szczególności na pomocy asystenckiej wobec Osób z Niepełnosprawnością w:
1) wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;
2) wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem w wybrane przez uczestnika miejsca;
3) załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;
4) korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galeria sztuki, wystawa);
5) zaprowadzaniu i odebraniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej.
Dzięki pomocy asystentów osobistych beneficjenci mają możliwość otrzymać szeroko pojęte wsparcie. Staramy się zwiększyć rozwój aktywności w lokalnym środowisku, pomóc w procesie socjalizacji społecznej i kulturalnej.
Naszym zadaniem będzie nie tylko pomoc w codziennych czynnościach ale też działania mające na celu zwiększenia aktywności w lokalnym środowisku, a także pomoc w procesie socjalizacji społecznej tych osób, zaburzonej wskutek poczucia niemocy spowodowanej niepełnosprawnością i związanymi z nią ograniczeniami.
Kryteria dostępu:
- należy być mieszkańcem powiatu płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego lub Miasta Płocka.
- uczestnikami zadania mogą być wyłącznie osoby niepełnosprawne w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (dotyczy dzieci i młodzieży do 16 r. ż.) lub aktualne orzeczenie równoważne (orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub orzeczenie o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów) lub prawomocny wyrok.*
- W ramach zadania wsparciem mogą być objęte osoby – uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, zakładów aktywności zawodowej, szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i innych dziennych placówek – wyłącznie po godzinach funkcjonowania ww. podmiotów tak, aby uczestnictwo w zadaniu nie wykluczało osób niepełnosprawnych z działań prowadzonych przez te podmioty.
- Uczestnik jednocześnie nie może być pod opieką placówek całodobowych, gdyż dostępne tam wsparcie dublowałoby się ze wsparciem projektowym.
W procesie rekrutacji będzie liczyła się kolejność zgłoszeń (osobno w każdym z czterech powiatów), rozumiana jako złożenie organizatorowi kompletu poprawnych i ważnych dokumentów rekrutacyjnych oraz ważnych orzeczeń o niepełnosprawności.
*Warunkiem udziału w zadaniu jest przedstawienie Stowarzyszeniu (najpóźniej w dniu zakończenia rekrutacji) aktualnego orzeczenia lub prawomocnego wyroku, o którym mowa powyżej.
„Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego”
Poniżej dokumentacja rekrutacyjna
Pobierz -> KARTA ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU + RODO.pdf
Pobierz -> OŚWIADCZENIE O WSKAZANIU OSOBY ASYSTENTA.pdf
01.08.2024r.