Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

PROGRAM WSPARCIA

Ofertę wsparcia kierujemy do wszystkich obywateli Ukrainy, zdrowych, niepełnosprawnych, dorosłych i dzieci, przebywających na terenie subregionu płockiego, obejmującego powiaty płocki, sierpecki, gostyniński oraz Miasto Płock.

W programie , który proponujemy zapewniamy asystenta rodziny w zakresie pomocy administracyjnej, przeprowadzenia poszczególnych kroków związanych z zatrudnieniem i osiedleniem, znalezieniu miejsca zamieszkania, wsparcie w kontaktach z instytucjami publicznymi i prywatnymi etc.

Oferujemy kurs języka polskiego, kursy zawodowe takie jak kosmetyczka / obsługa suwnic, żurawi / opiekun osób starszych i dzieci / obsługa wózków jezdniowych silnikowych z wymianą butli z napędem gazowym / fryzjer / magazynier z obsługą wózków jezdniowych / sprzedawca fakturzysta z obsługą komputera i kas fiskalnych / barberski / spawanie metodą MAG, MIG.

Dodatkowo profesjonalne doradztwo zawodowe, a także pomoc prawną, psychologiczną i psychoterapeutyczną.

W ramach dodatkowej informacji dzięki naszym działaniom w sierpniu tego roku 40 dzieci z Ukrainy pojechało na nadmorskie kolonie a kilkadziesiąt osób rozpoczęło kurs języka polskiego. W najbliższym czasie rozpocznie się np. kurs fryzjerski i inne.

Zapraszamy do zapoznania z przedsięwzięciami Regionalnego Ośrodka Wsparcia i Integracji Społecznej również na stronie Facebook www.facebook.com/ROWIISSubregionPlocki

Zapraszamy do kontaktu!

27.09.2022r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie