Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

 

W ramach programu „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością – Moduł III” staramy się pomóc jak największej ilości potrzebujących.

Jednym z problemów, który spotyka naszych podopiecznych to bariera językowa.

Trudności w porozumiewaniu się w codziennym życiu, w pracy, przychodni zdrowotnej czy sklepie mogą skutkować pogłębieniem stresu, poczuciem zagubienia, bezradności.

Wychodząc naprzeciw tym trudnościom, zarząd Stowarzyszenia LGD Rozwoju Północnego Mazowsza w osobach Tomasz Nowacki i Marcin Groszewski postanowili zorganizować kurs języka polskiego, wzbogacony w wiedzę o polskiej kulturze oraz sposobu organizacji życia codziennego w Polsce.

Z oferowanej możliwości nauki skorzystało aż 50 osób!

Dodatkowo dla zainteresowanych aktywizacją zawodową osób, został zorganizowany kurs zawodowy pn. „Samodzielna księgowa”, który okazał się bardzo trafnym wyborem! Kursanci zdobywają niezbędną wiedzę do wykonywania zawodu w Polsce.

Zarówno kurs językowy jak i kursy zawodowe prowadzą do odzyskania stabilności życiowej, która w obecnej chwili dla obywateli Ukrainy jest mocno zachwiana.

Beneficjenci programu mają możliwość skorzystania z bezpłatnej opieki psychologicznej, rehabilitacyjnej oraz porad prawnych  jak również z pomocy administracyjnej i opieki asystentów osób niepełnosprawnych.

Zadanie pn. „Solidarni z Ukrainą – kompleksowe wsparcie dla Uchodźców – edycja II” finansowanie projektu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 539 170,00 zł realizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Rozwoju Północnego Mazowsza.

04.05.2023r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie