Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

Lokalna Grupa Działania Rozwoju Północnego Mazowsza realizuje zadanie pn. „Solidarni z Ukrainą – kompleksowe wsparcie dla Uchodźców – edycja II” w ramach Modułu III programu „Pomoc Obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością” finansowany z funduszu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 539 170,00 zł .

Jednym z podstawowych elementów wsparcia jakiego możemy udzielić naszym podopiecznym to pomoc w podniesieniu ich kwalifikacji i umiejętności w celu zoptymalizowania możliwości podjęcia pracy zawodowej w wyuczonym kierunku.

W miniony weekend zakończyły się wszystkie kursy zawodowe, jakie zostały zorganizowane i dostosowane do specjalnych potrzeb zainteresowanych oraz do lokalnego rynku pracy.

20 osób skorzystało z danej możliwości! Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Nasi podopieczni mogli skorzystać z wiedzy przekazywanej na kierunkach :

  • Samodzielna Księgowa
  • Kosmetyczka
  • Obsługa wózków jezdniowych silnikowych z wymianą butli gazowych
  • Magazynier z obsługą wózków jezdniowych

Dużym zainteresowaniem cieszą się kursy takie jak KOSMETYCZKA czy SAMODZIELNA KSIĘGOWA.

Obserwujemy zwiększoną aktywność zawodową wśród kobiet, co cechuje liczba obecnych na naszych kursach. Jesteśmy niezwykle dumni widząc zapał i chęci kursantów, jest to niejako objawem powrotu do zdrowia i równowagi, zarówno fizycznej jak i psychicznej obywateli Ukrainy.

Jak możemy się jedynie domyślać trauma spowodowana ucieczką z domu, kraju, ojczyzny może skutkować trwałymi zmianami na zdrowiu. Tym bardziej napawa nas dumą widok chęci do nabywania nowych doświadczeń i wiedzy tych osób.

 

05.06.2023r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie