Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji SpołecznejStowarzyszczenie Lokalna Grupa Działa Rozwóju Północnego MazowszaKurs języka polskiego i wiedzy o polskiej kulturze

Kurs języka polskiego i wiedzy o polskiej kulturze

W ramach programu „Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością – Moduł III” staramy się pomóc jak największej ilości potrzebujących.

Nasi podopieczni mają możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej, psychologicznej i nauki języka polskiego  jak również z pomocy administracyjnej i opieki asystentów osób niepełnosprawnych. Dodatkowo dla osób z niepełnosprawnością oferujemy bezpłatną rehabilitację dostosowaną specjalnie do ich potrzeb i stanu zdrowia.

Najczęstszym problemem, który spotyka naszych podopiecznych to bariera językowa.

Trudności w porozumiewaniu się w codziennym życiu, w pracy, przychodni zdrowotnej czy sklepie mogą skutkować pogłębieniem stresu, poczuciem zagubienia, bezradności.

Z oferowanej nauki języka polskiego i wiedzy o polskiej kulturze skorzystało aż 50 osób!

W tym 10 osób z niepełnosprawnością!

Kurs językowy prowadzi do odzyskania stabilności życiowej, która w obecnej chwili dla obywateli Ukrainy jest mocno zachwiana.

Wszyscy kursanci opanowali materiał w stopniu minimum dobrym, co skutkować może jedynie polepszeniu ich poczucia bezpieczeństwa jak i ułatwieniu komunikacji na poziomie co najmniej podstawowym w naszym państwie.

Zadanie pn. „Solidarni z Ukrainą – kompleksowe wsparcie dla Uchodźców – edycja IV” finansowanie projektu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 502 845,00 zł realizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Rozwoju Północnego Mazowsza.

14.05.2024r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie