Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji SpołecznejColor Spółdzielnia SocjalnaWYJAZD TURYSTYCZNO – REKREACYJNY ROWY 2023

WYJAZD TURYSTYCZNO – REKREACYJNY ROWY 2023

Zakończył się 7-dniowy wyjazd TURYSTYCZNO – REKREACYJNY dla Seniorów 60+ z niepełnosprawnością, z terenu powiatów płockiego, sierpeckiego i z Miasta Płocka,  z niepełnosprawnością do nadmorskiej miejscowości Rowy.

Wyjazd odbył się w dniach 26.08.2023- 01.09.2023 r.

Uczestnicy wrócili z nową energią, siłą i chęcią życia, dzięki zwiększonym możliwościom dostępu do turystycznych i rekreacyjnych dóbr i usług. Uśmiechu nie było końca.

Tygodniowy pobyt nad polskim morzem okazał się dla niejednej osoby strzałem w 10!

Okazało się, że Seniorzy, sami nie zdawali sobie sprawy jak bardzo monotonia, szarość dnia codziennego, otaczająca rzeczywistość, często brak towarzystwa – samotność, potrafią ich przytłoczyć.

Nasz wyjazd, który charakteryzowała otwartość, serdeczność i zrozumienie dla drugiego człowieka, asymilacja społeczna, wspólne cele, zaangażowanie w rozwiązanie zajęć i ćwiczeń przygotowanych przez wysoko wyspecjalizowaną kadrę opiekunów, spowodowały polepszenie stanu psychiczno- fizycznego uczestników. Poprzez gry i zabawy umiejętnie wprowadzone do wycieczkowej społeczności – Seniorzy brali udział w socjoterapii, dzięki czemu niemożliwym stała się izolacja, nastąpiła poprawa samopoczucia, zmniejszenie napięcia emocjonalnego i rozwój umiejętności interpersonalnych.

Zajęcia manualne przygotowane przez naszych opiekunów, tzw. Arteterapia, miały na celu zwiększenie zdolności poznawczych uczestników, usprawnienie zdolności emocjonalno- społecznych, odreagowanie stresu poprzez uzewnętrznienie własnych przeżyć i doznań w sztuce, co wpłynęło niezwykle pozytywnie na poczucie własnej wartości uczestników Wyjazdu, jak też polepszenie ogólnego stanu psychicznego i fizycznego.

Organizatorem Wyjazdu Turystyczno – Rekreacyjnego dla Seniorów 60+ jest Color Spółdzielnia Socjalna.

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego

03.09.2023r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie