Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji SpołecznejColor Spółdzielnia SocjalnaKURS JĘZYKA POLSKIEGO I WIEDZY O POLSKIEJ KULTURZE

KURS JĘZYKA POLSKIEGO I WIEDZY O POLSKIEJ KULTURZE

W miniony weekend odbyło się oficjalne zakończenie kolejnej edycji kursu języka polskiego z elementami wiedzy o polskiej kulturze dla Obywateli Ukrainy, który realizujemy dzięki programowi wsparcia pt. „Solidarni z Ukrainą – wspieramy Uchodźców”

Z naszych obserwacji wynika, że duża część beneficjentów jest niezmiernie chętna podjęcia pracy zawodowej, jednakże bariera językowa ich powstrzymuje. Dlatego też jesteśmy niezwykle zadowoleni móc wyjść naprzeciw z ofertą pomocy i wsparcie, także w tej dziedzinie.

Kolejny raz nasi podopieczni sprawili, że serca nam zadrżały, wykonując artystyczny pokaz nabytych umiejętności. Wykonano polskie kolędy i pastorałki, m. in. szlagier „Jest taki dzień” jak też ukraińskie świąteczne melodie. Nie zabrakło nam również recytacji wierszy autorstwa jednego z kursantów w Jego ojczystym języku. Dodatkowo zaprezentowano opowiadania o zimie i okresie świątecznym. Wszystko to w otoczce filmowej, gdzie każdy uczestnik przedstawił swoją rodzinną miejscowość przed i po wybuchu wojny.

Na koniec jedna z uczennic zaśpiewała, w imieniu wszystkich obecnych, piosenkę wyrażającą wielką wdzięczność dla całego zespołu Regionalnego Ośrodka Wsparcia i Integracji Społecznej i wszystkich Polaków za chęć pomocy, okazywane wsparcie, empatię, szacunek i zrozumienie.

Podczas rozdania dyplomów czuliśmy dumę z naszych podopiecznych a i z samych uczniów emanowało zadowolenie i satysfakcja.

Każdemu z osobna życzymy sukcesów na polu zawodowym i prywatnym. Jesteśmy TU dla Was!

Kursy nauki języka polskiego z wiedzą o polskiej kulturze realizowane przez COLOR Spółdzielnię Socjalną w ramach projektu pt. „ Solidarni z Ukrainą – wspieramy Uchodźców” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki w ramach programu „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022 – 2023” , w kwocie 1 100105,00 zł.

19.12.2022r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie