Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji SpołecznejColor Spółdzielnia SocjalnaI EDYCJA NAUKI JĘZYKA POLSKIEGO Z ELEMENTAMI WIEDZY O POLSKIEJ KUTURZE

I EDYCJA NAUKI JĘZYKA POLSKIEGO Z ELEMENTAMI WIEDZY O POLSKIEJ KUTURZE

Z przyjemnością dzielimy się informacją o zakończeniu pierwszej edycji języka polskiego w formie kursu pn. „Nauka języka polskiego i wiedzy o polskiej kulturze”.

Na oficjalnym zakończeniu kursanci wraz z nauczycielem przygotowali specjalny program artystyczny. Ekspresja wyrażona w słowach i sposobie ich wypowiadania, emocje w każdym spojrzeniu, pasja i zaangażowanie, by przekazać swoje uczucia – zrobiły na wszystkich niezwykłe wrażenie.

Czuć było autentyczność, smutek i tęsknotę za domem, czuć było szczerą wdzięczność (choć słowo wdzięczność zbyt słabo oddaje to uczucie, które z Nich emanowało, które wręcz nas otulało) za pomoc, jaką my Polacy wysunęliśmy i wysuwamy od tylu miesięcy.

Dobór programu artystycznego, m.in. recytowanej poezji polskich poetów, utworów które są czczone przez Polaków, przedstawione z namaszczeniem i pietyzmem – z wielką klasą i delikatnością – specjalnie tak, by uszanować to, co dla nas Polaków jest ważne. Utwory i sceny na ekranie, które stanowiły tło, podbicie emocjonalne tego co słyszymy i widzimy w każdym z artystów, chwytały i trzymały za serca.

Dzięki takim chwilom czujemy, że praca naszego zespołu nie idzie na marne, że czynimy coś dobrego i chcemy, a nawet – musimy i będziemy czynić to dalej!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację kursu, przygotowanie materiałów, dyrekcji oraz nauczycielom, jak również wszystkim kursantom. Wielkie brawa!

Kursy nauki języka polskiego realizowane przez COLOR Spółdzielnię Socjalną w ramach projektu pt. „ Solidarni z Ukrainą – wspieramy Uchodźców” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki w ramach programu „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022 – 2023” na kwotę 1 100 105,00 zł.

03.11.2022r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie