Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji SpołecznejColor Spółdzielnia SocjalnaAKTYWIZACJA ZAWODOWA CUDZOZIEMCÓW 2023

AKTYWIZACJA ZAWODOWA CUDZOZIEMCÓW 2023

Już od roku nasi podopieczni z Ukrainy mają możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa zawodowego, wsparcia w procesie aktywizacji zawodowej i pośrednictwa pracy, kontaktu z potencjalnym pracodawcą, jak również pomocy w rozpoczęciu działalności gospodarczej w Polsce.

Jednym z filarów wsparcia jest aktywizacja zawodowa oraz nauka języka polskiego Cudzoziemców przebywających na terenie naszego kraju.

Z naszych obserwacji wynika, że zwiększa się ilość mężczyzn chętnych zdobywania nowych umiejętności lub poszerzania dotychczasowej wiedzy zawodowej.

Zawody takie jak kosmetyczka, barber czy opiekun osób starszych i dzieci niezmiennie cieszą się popularnością wśród kobiet.

Natomiast nauka języka polskiego z elementami wiedzy o polskiej kulturze przyciąga zainteresowanych w wieku od najmłodszego uczestnika do seniora.

Aktualnie trwające kursy zawodowe to:

  1. Obsługa suwnic i żurawi;
  2. Opiekun osób starszych i dzieci;
  3. Kosmetyczka;
  4. Barber;
  5. Obsługa wózków jezdniowych z wymianą butli z napędem gazowym;
  6. Magazynier z obsługą wózków jezdniowych.

Color Spółdzielnia Socjalna prowadząc działalność na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji społecznej cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce dokłada wszelkich starań aby ich potrzeby społeczne, humanitarne i ekonomiczne były zaspokajane.

Powyższe działania są możliwe dzięki realizacji projektu pt. „ Solidarni z Ukrainą – wspieramy Uchodźców” realizowanego przez COLOR Spółdzielnię Socjalną dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022 – 2023” w kwocie 1 100105,00 zł.

 

07.06.2023r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie