Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej

Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji SpołecznejColor Spółdzielnia SocjalnaAkademicki Teatr Muzyczny i Dramatyczny im. Lesi Ukrainki w spektaklu „Świętoszek” J.B. Moliera oraz „Złote Kurczątko” W. Orlowa

Akademicki Teatr Muzyczny i Dramatyczny im. Lesi Ukrainki w spektaklu „Świętoszek” J.B. Moliera oraz „Złote Kurczątko” W. Orlowa

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku w dniach 6 i 7 listopada 2022 r. wystawione zostały dwa spektakle przygotowane przez Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Łasi Ukrainki z Kamieńska z Ukrainy, przeznaczone w szczególności dla obywateli Ukrainy.

W niedzielę widzowie mogli cieszyć się inscenizacją „Świętoszka” J.B. Moliera. Komedia przedstawia losy obłudnika Tartuffe’a, który swoim sprytem i urokiem potrafi oczarować niemalże każdego. Jego celem jest zamożny Orgon, który dając się omotać ceni go bardziej niż własną rodzinę. Jednak gospodarz może liczyć na roztropność żony, która wraz z synem, przejrzała kłamstwa Tartuffe’a – Świętoszka.

Natomiast w poniedziałek 7 listopada odbyło się przedstawienie dla młodszej widowni. Bajka muzyczna pt. „Złote kurczątko” Włodzimierza Orlowa.

Występ opowiada o Lisicy, która skradła złote jajko mając nadzieję na wyklucie złotego kurczątka. Po czym oddaje je pod opiekę Wilka. Kiedy maleństwo się wykluwa okazuje się, że to…..kogut.

Genialna gra aktorska Akademickiego Teatru Muzycznego i Dramatycznego im. Lesi Ukrainki sprawiła, że zarówno starsi uczestnicy jak i dzieci bawili się wyśmienicie.

Każdy uczestnik mógł odnaleźć coś dla siebie. „Świętoszek” jak i „Złote kurczątko” mają szczęśliwe zakończenie. Puenta natomiast jest jedna, dobro i prawda zawsze znajdą drogę na szczyt.

W tym trudnym dla obywateli Ukrainy okresie odnalezienie nadziei, w nawet najtrudniejszej sytuacji, ciężkich decyzji i niejednokrotnie życiowych dywagacji, to odrobina światła jakie zawsze przebije największy mrok.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy obdarować biletami i umożliwić osobom objętym przez nas wsparciem chwilę wytchnienia i oderwania myślami od rzeczywistości.

Wsparcie cudzoziemców w formie skorzystania z oferty rozrywkowo – kulturalnej realizowane było przez COLOR Spółdzielnię Socjalną i wzbogaciło ofertę skierowaną do cudzoziemców, realizowaną przez spółdzielnię w ramach projektu pt. „ Solidarni z Ukrainą – wspieramy Uchodźców” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki w ramach programu „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022 – 2023”, na kwotę 1 100 105,00 zł.

07.11.2022r.

Masz pytania dotyczące projektów?Skontaktuj się z nami

kontakt@rowiis.pl
Płock, ul. Otolińska 21, II piętro, pok. 210

    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Regionalny Ośrodek Wsparcia i Integracji Społecznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie